Yüzde Yüz Taşıt Kredisi Var Mı?

Yüzde Yüz Taşıt Kredisi Var Mı? Bu soru taşıt almak isteyen pek çok vatandaşımızın merak ederek araştırdığı bir sorudur.

Artık pek çok kişi taşıt kredisi çekerek araç sahibi oluyor. Bankaların verdiği taşıt kredileri, taşıt kredisi almak isteyen müşterinin düzenleyeceği evraklar ile bankaya kredi başvurusu yapılarak kolayca alınıyor. Burada taşıt kredisi almak isteyen vatandaşın tek yapması gereken alacağı taşıtın fiyatını belirleyerek kredi seçenekleri ile denk olmasıdır.

Taşıt kredisi almak isteyen müşteriler, banka şubesine gitmeden İnternet üzerinden, taşıt kredisi kampanyalarına ulaşabilir, bir tıkla taşıt kredisi sorgulaması yapabilirler. Ayrıca taşıt kredisi hesapla sorgulamasını da internet üzerinden yapabilirler. Bankalar düşük faizli taşıt kredisi veriyor. Ancak müşteri almak istediği taşıt bedelinin %70 ila %90 oranında taşıt kredisi alabiliyor. Sıfır kilometre araçların satışı yükseltmek için bayiler bankalar ile anlaşmaya giderek sıfır km taşıt kredisini %100 olarak verebiliyorlar. Ancak bu durum 2. El araçlar için mümkün olmuyor. Bankalar 2. El araç almak isteyen müşterilerine yüzde yüz taşıt kredisi vermiyor.

Taşıt Kredisi Başvurusu

Taşıt kredisi başvurusu yapabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olması gerekiyor. Bunun yanı sıra taşıt kredisi almak isteyen vatandaşlarımızın başvuru yapabilmesi için kredi notunun 1500 oranında olması gerekiyor. Taşıt kredisi kullanmak için gereken diğer belgeler şunlardır:

  • Nüfus cüzdanı
  • Sürücü belgesi
  • Noter sözleşmesinde gerekli olan gelir beyannamesi
  • Bankanın isteğine göre kefil gösterilmesi

Taşıt Kredisi Taşıt Değerinin Ne Kadarını Karşılar?

Taşıt Kredisi Taşıt Değerinin Ne Kadarını Karşılar? Hiçbir banka yüzde yüz taşıt kredisi vermez. Ancak taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerine bankalar yardımcı olmak için söz konusu taşıtın değerinin %70 ile %90 Aralığında düşük faizli taşıt kredisi veriyorlar.

Diğer ihtiyaç kredilerine göre daha düşük faiz uygulanan taşıt kredilerinde bankalar kasko sigortasını da dâhil ederek faiz indirimi uygulayabiliyorlar. Bazı özel durumlarda sıfır kilometre taşıt kredilerinde bayilerin bankalar ile yaptığı anlaşmalı durumlarda %100 taşıt kredisi kullanmak mümkün olabiliyor. Ancak bu durum 2. El taşıtlar için geçerli olmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir