Kredi Kartı Başvurusu Kredi Notunu Etkiler mi? 

Kredi notunu üst seviyelere taşımak oldukça zordur. Bu konuda insanların merak ettikleri konulardan birisi ise kredi kartı için herhangi bir bankadan başvuru sağladığımda kredi notum düşer mi? Kredi kartı başvurusu yapıp özelliklede kredi kartı isteğinize ret cevabı almanız kredi notunuzun düşmesine sebep olur. Neyse ki zannedildiği kadar çok düşüş yaşanmaz. Kredi kartı başvurusunda , kredi başvurusunda ise 0 oranlarında düşüş yaşanır.

Düşen Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Düşen kredi notunu nasıl yükseltebileceğinizi biliyor musunuz? Eğer kredi veya kredi kartınıza onay aldıysanız ve ödemelerinizi düzenli yapıyorsanız bir süre sonra kredi notunuz tekrardan yükselişe geçecektir. Bu nedenle kredi kartı ve kredinizin ödemelerini düzenli ödemeye özen gösterin. Alışverişlerinizde nakit ile ödeme yapmak yerine kartla ödemenizde kredi puanınızı yükseltebilecek seçenekler arasında yer alır. Kartların asgari ödemelerini zamanında yapmak ve taksitleri aksatmadığınızda 2. ödeme dönemi sonrasında kredi notunuz bir anda yükselir. Diğer türlü yükselmesi mümkün değildir.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, bankaların sizin hakkınızda bilgi sahibi olması adına kullanılan önemli bir sistemdir. Kredi notunun belirlenmesinde önemli unsurlar arasında geçmişe dönük yapılan ödemeler ve banka ile ilişkiniz belirlenir. Kredi notunu etkileyen birçok farklı unsur vardır. Bu nedenle bankalarla aranızı iyi tutmalısınız ki kötü bir izlenim bırakıp kredi ve kredi kartı kullanımınız kolay olsun. Öncesinde kredi ve kredi kartı başvurusu dahi yapmamış kişiler kredi notu açısından daha avantajlıdır. Çünkü bankalarla hiç tanışmamış ve bu konuda bankalar daha fazla müsemma tanırlar. Daha önce kredi kartı kullanan bir kişi ile kredi kartına dahi başvuru yapmamış kişi arasında bu nedenle çok fark vardır.

Kredi Ve Kredi Kartı Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

Kredi ve kredi kartı alabilmek için kredi notunuzun 900’ün altında olması durumunda bankalar size onay vermezler. İdeal kredi notu 1400 ve üzeridir. 1400’ün üzerinde bir kredi notuna sahipseniz kredi çekmeniz oldukça kolay olur. İşte bu nedenle bankalarla ilişkinizi iyi tutmak adına ödemelerinize dikkat edin, gerçekten ihtiyacınız yoksa sırf merak için kredi ve kredi kartına başvuru yapmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir