Winrar 32 Bit ve 64 Bit Sürüm Nedir?

Bilgisayarınızın işletim sistemini öğrenmek için Bilgisayarım simgesinin üzerine sağ klik yapmanız ve özellikler sekmesini açmanız gerekiyor. Açılan pencereden ise sistem ve sistem türü bölümüne gelip işletim sisteminizin bit değerini öğrenebilirsiniz. Artık winrar programını bilgisayarınıza indirebilir ve işletim sisteminizin özelliğine göre kullanabilirsiniz.

Arşiv Seçeneklerini Öğrenin

Winrar programı ile birçok şey yapabilirsiniz. Kurtarma kaydı ekleme seçeneği ile açılmayan ya da herhangi bir nedenden dolayı bozulmuş olan dosyaları kurtarabilirsiniz. Bu özellik genellikle “Unexpected end of archive” yani beklenmeyen arşiv sonu hatası sorununda kullanılabilir. Genelde internetten indirdiğiniz parçaları rar dosyalarında bu sorun ile karşılaşabilirsiniz. Dosyaları indirirken bağlantının kısa bir süre kopmasıyla arşiv dosyaları eksik iner ve bu sorun görünür.

Kurumlu Dosya Bölme İşleminin Yapılması

Program ile exe uzantılı dosyalarınızı sıkıştırabilirsiniz. Sıkıştırılmış dosyayı diret tıkladığınızda programı hem arşivden çıkartır, hem de otomatik olarak kurulumunu başlatabilirsiniz. Bu işlem için exe dosyasının üzerine sağ klik yapın, çıkan menüde istediğiniz ayarları yaptıktan sonra, menünün sağ tarafında bulunan “Crate SFX Archive” seçeneğini işaretleyin. Bilgisayarınızın hızına göre sıkıştırma işlemi tamamlanacak ve hazır olduğunda size bildirilecektir.

SFX arşiv modu ile sıkıştırılan exe dosyaları arşivden çıkarıldığında öncelikle nereye çıkartmanız gerektiği sorulur. Tüm arşiv parçalarının aynı klasörde bulunması gerekir.

Winrar programının detaylarına, www.winrar.gen.tr/indir adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir