Cam Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Cam temizliği birçok kadın için göz korkutucu bir külfet gibidir. Temizleme aşaması çok yorucu değil gibi dursa da kuruduktan sonra oluşan damla izleri, kurulama bezlerinin tüylerinin cama yapışması gibi sıkıntılar insanı bunaltır ve işin zorlaşmasına sebep olur. Cam temizliğinde dikkat isteyen ilk unsur temizleme ekipmanın doğru seçilmesidir.

cam temizliği
cam temizliği

Tüylü bezler kullanmak daha yüzeyde ipliklerin kalmasına ve kuruduktan sonra bile bulanık bir görüntü oluşmasına yol açar. Bu sıkıntıların önüne geçmek için mikrofiber cam bezleri ve gazete kağıtları tercih edilebilir.  Güneş vuran camlarda hızlı kuruma gerçekleşeceği için yıkamanın ardından kurulama işlemi tamamlanmadan cam yüzeyinde kuruyan damlalar camda iz bırakır. Bu yüzden mümkünse güneş cama vurmadan ya da camdan uzaklaştığı zaman temizleme yapılmalıdır.

Camların Uzun Süre Parlak Görünmesini Sağlamanın Yolları

İç cam temizliğinde tek bir silme işlemi etkili sonuç almaya yardımcı olsa da dış camlarda tozlar biriktiği için tek adımda temizlik kirin çamurlaşmasına yol açabileceğinden, dış camlarda ön silme işlemi tercih edilmelidir.

mikro fiber bez
mikro fiber bez

Camların parlaklığının sağlanması isteniyorsa cam temizleme suyu içerisinde bir damla çamaşır suyu ya da bulaşık deterjanları veya parlatıcıları kullanılabilir. Bunlar yerine evde sıkça kullanılan ve temizlik suyuna birkaç damla konularak parlaklığın sağlanmasına yardımcı olan en doğal bir yöntem sirke dir. Uzun süre parlaklık için ise birkaç damla gliserin bulunan bez yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir