Troid Hastaları Nasıl Beslenmeli

Troid boynun önünde bulunur ve iç salgı bezlerinin bazen düzenli şekilde çalışmamasına neden olur. Hiprtodit özellikle yeterli hormon üretilmemesidir. Beslenme düzeni deişir ve beden daha hızlı kilo alır. Kabızlık, halsizlik ve eklem arıları sık görülür. Yüz ya da göz kapakları şişebilir.

troid hastalığı
troid hastalığı

Trioid Hastaları ve Beslenme Düzeni

Badem, Hindistan cevizi ya da keten doğumu özellikle alınmalı. Diyet programı uygularken aslında bir yaşam biçimi haline getirmeliler. Tavuk ve kırmızı et tüketimi özellikle yemek programlarına eklenmeli. Kuru bakliyat tüketiminde ise daha dikkatli olunmalı. Sıvı tüketimi daha çok artırılmalı.

troid nedir
troid nedir

Kansızlık sık görüleceği için özellikle demir açısından yüksek besinler alınmalı. Et ve yeşil yapraklı sebzeler bolca tüketilmeli. Düzenli kemik taramaları gerçekleştirilmeli ve kalsiyum alınmalı. Düzeni bir beslenme program özellikle tiroit hastalarında yaşam felsefesi olmalı. Geceleri daha az yemeli ve abur cuburdan özellikle uzak durulmalı. Tuz miktarının ne kadar alınacağını doktor belirler. Düzenli yürüyüş mutlaka yapılmalı. Metabolizma yavaş çalıştığı için kilo alımı daha hızlı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir