Tatlı Yemeden Gününüz Geçmiyor mu?

Tatlı krizleri özellikle kadınların korkulu rüyasıdır. Öyle ki her gün kalori hesabı yapan ve kilosuna son derece dikkat eden kadınların, tatlılardan uzak durması bazen zor olabiliyor. Hal böyle olunca da, farklı ve zararsız alternatifler aramaya başlıyorlar.

bal
bal

Doğal Şekerli Ürünlere Yönelin

Her gün mutlaka tatlı bir şeyler yemek istiyorum, yemezsem kendimi mutsuz hissediyorum diyorsanız kendinizi sizi mutlu eden şeylerden alı koymamalısınız. Ancak bir tarafta fazla kalori korkusu diğer tarafta şekerin vücuda olan ciddi zararları varken, kendinizi bu şekilde mutlu etmemelisiniz. O zaman ne yapacaksınız? Mesela doğal bal ya da Hindistan cevizi şekerini deneyebilirsiniz.

hindistan cevizli şeker
hindistan cevizli şeker

Hem bulmanızın hem de satı almanızın oldukça kolay olduğu bu ürünlerin doğal oluşu en büyük şansınız dır. Ancak doğal olması fazlaca tüketilebileceği anlamına gelmez. Bir diğer seçenek olarak şeker kamışı şurubunu da değerlendirebilirsiniz. Özellikle de uyguladığınız tatlı tariflerinde esmer şeker öneriliyorsa, onun yerine joker olarak bu ürünü kullanabilirsiniz. Koyu kıvamlı ve yoğun bir lezzeti olan bu ürün mutfağınızın bir parçası haline gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir