Sütünüzü Artıracak Yollar

Çocuklarımızın gelişiminde en önemli unsurlardan biriside anne sütüdür. Özellikle ilk altı ay anne sütü tüketilmesi uzmanlar tarafından da tavsiye ediliyor. Çocuklar için ne kadar uzun süre anne sütü tüketirse o kadar faydalı olacağının altı çiziliyor.

 

Doğumdan sonra emzirme
Doğumdan sonra emzirme

Çocuklarımızın gelişmesinde faydalı olan anne sütü bazı annelerde yetersiz kalabiliyor. Bu durumda çocuğun ek besinler alması gerekebiliyor. Çocuğumuzun anne sütünden yerince faydalanamadığını düşünüyorsanız sütünüzü artırmayı deneyebilirsiniz. Uygulayacağınız doğal yöntemler ile sütünüzü artırarak çocuğunuzun sütünüzden daha fazla faydalanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Anne Sütünü Artıracak Yöntemler

Doğum sonrası hızlı kilo vermek adına çeşitli ilaçlar kullanmak sütünüzün azalmasına yol açabilir bu nedenle kesinlikle bu ilaçlardan uzak durun. Bol bol su içmeniz gerekiyor. Günde en az üç litre civarında tüketmenizde fayda var. Çünkü su en doğal sütünüzü artırma yöntemidir. Zengin vitaminli sebze ve meyvelere yönelmeniz gerekiyor.

Hamilelikte Sütün Gelmesi
Hamilelikte Sütün Gelmesi

Özellikle muhteşem üçlü olan süt, peynir, yoğurdu tüketmenizde fayda var. A vitamini bakımından zengin olan havuç, kayısı, yeşil yapraklı sebzelerde sür miktarınızı artırmanıza yardım edecektir. Bu besinleri düzenli olarak tükettiğinizde çocuğunuza daha fazla süt içirebileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir