Günlük Herkesçe Yapılan 5 Stil Hata

Günlük yaşam içerisinde günlük giyimlerimize baktığımızda kendi stilimizde aslında istemeden de olsa bazen hata yapıyoruz. Bu hatalar, her ne kadar birey olarak kendisi tarafından fark edilmese de dışarıdan bakıldığında apaçık ortada olabiliyor. Hal böyle olunca da gündelik giyimlerimizde daha dikkat etmemiz gereken 5 genel stil hatasından bahsetmek istiyoruz.

Günlük Herkesçe Yapılan 5 Stil Hata
Günlük Herkesçe Yapılan 5 Stil Hata

Aşırı ve bir o kadar kaba olan aksesuar seçimlerinde kıyafetinize uygun seçimlerden çok aşırıya kaçacak modellerin seçimini yapmanız, sizler için pek uygun olmayabilir. Stil hataları arasında en çok rastlanan bu durum, bir kıyafetin ön plana çıkmasından çok komik bir duruma sizleri düşürebilir.

Önü açık topuklu ayakkabılarda oje sürülmemesi, ayaklarınıza bakıldığında sırıtıcı bir hal alır. Bunun yanı sıra çok yüksek topuklu ayakkabıların kullanımı da artık geçmiş moda da kalmıştır. Eğer boyunuzu yükseltmek amacıyla çok yüksek topuklu ayakkabı kullanacaksanız, ayakkabınızda yürümeyi en iyi şekilde sağlamaya özen göstermelisiniz. Yoksa topuklu ayakkabıyla yürüyemediğinizden dolayı bu durum bir kabus olabilir. Ayağınızın da acımasına sebebiyet verebilir.

Kıyafetler arası renk uyumu şart

Rengarenk olma gibi bir çabanızın olmaması gereklidir. Çünkü artık böyle bir moda olmadığı gibi, zıt renklerin seçimi yüzünden çok uyumsuz pantolon ve bluz ile dikkat çekici bir şekilde gözler önüne çıkabilirsiniz. Buna dikkat etmelisiniz.

Son olarak kıyafetlerinizde renklerinize uygun seçim yapılamayan iç çamaşırlarıdır. Doğru iç çamaşırları seçmeli ve buna göre renk uyumunu da sağlamanız gereklidir. Bu sayede daha uygun ve istenilen şekilde siz de giyiminizi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir