Hayat Sevince Güzel

Yaşadığımız dünya, stres ve gerginliklerle dolu bir ortamdır. Bu ortamda nefes almak, hoş zamanlar içerisinde olmak,  kimi zaman çok zordur. Buna rağmen bir şeyleri bu hayatın içerisine yerleştirmek, nefes almak ve kendimize zaman ayırmak, hepimizin yapması gereken bir durumdur.

Bu tür durumları oluşturmak için, yapılması gereken bazı fedakârlıklar vardır. Yapılacak fedakârlıklar ile bu durum değişecek ve hayat, yaşamaktan keyif alınacak bir hale gelecektir. Hayattan keyif almak ve en küçük olaydan bir mutluluk çıkarmak, bizlerin ödevi olmalıdır. Bu ödevi, büyük bir sorumluluk duygusu ile yerine getirmeli ve ona uygun bir şekilde hayatımıza devam etmeliyiz.

Hayat Sevince Güzel
Hayat Sevince Güzel

Her Şeye Rağmen Uyum ve Saygı

Hayatın içerisinde yer alan tüm enstrümanlar ile uyum içerisinde olmalı ve aykırı seslere de saygı göstermeliyiz. Sevmeyebilir, tasvip etmeyebiliriz, ama bu aynı ortamda yaşayamayacağımız anlamına gelmez, bu noktada devreye saygı faktörü girer ve aykırı renklerin, aynı ortamda olmasını sağlar.

Hayatın içinde yer alan tüm kareler, bizler için değerli ve önemlidir. Bu değerler ve önemler ile birlikte hareket etmeli ve ona göre kendimize bir duruş sağlamalıyız. Bu duruş ile birlikte ortaya çıkacak yeni durum, hayat içerisinde ki zorluklara karşı bizlere güç katacak ve sarsılmaz bir yapıda olmamızı sağlayacaktır.

Hayat Sevince Güzel
Hayat Sevince Güzel

İçinde bulunduğumuz yaşam, bizlere verilen bir hediyedir. İyisi ile kötüsü ile bizlere sunulan bir hediyedir. Bu hediyeyi çok iyi kullanmalı ve bu hediyenin kıymetini bilmeliyiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir