Smokin Nasıl Seçilir?

Kısa boylu ve kilolu bir erkekseniz üç adet düğmesi bulunan smokin modellerinden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Aksi takdirde olduğunuzdan daha kısa ve daha şişman gözükebilirsiniz. Bu tip vücut ölçülerine sahip biriyseniz her zaman çift düğmeli smokin modellerini kullanmalısınız.

parlak smokin
parlak smokin

Uzun boylu biriyseniz şal ve sivri yakalı smokin modellerini tercih edebilirsiniz. Vücut ölçülerinizi göz önünde bulundurarak hareket ederken bazı ufak noktalara da dikkat etmelisiniz. Örneğin tek düğmeli ceket tercih ediyorsanız pantolonu tek çizgili smokinler giymeniz daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Pantolon ve Gömlek Nasıl Giyilmeli?

Smokin ceketinin boyutlarının aşırı bol ya da aşırı dar olmamasına da dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kol düğmelerinizi yerleştirdiğiniz manşetli gömleğinizin güzelliğine gölge düşürmüş olursunuz.

smokin
smokin

Smokin altına giyilecek olan pantolonun düz kesimli olmasından ziyade az da olsa paça kısımlarına doğru daralan modeller olması daha şık olabilmeniz açısından önemlidir. Gömleğinizin ise tabiri caizse jilet gibi ütülenmiş olması gereklidir. Papyon takarak gömleğinizi daha hareketli ve detaylı bir hale de getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir