Sinüzitten Kurtulmanın Doğal Yolları

Sinüzit birçok kişide var olan önemli rahatsızlıklardan bir tanesidir. Kişide iltihap ve göz bölgesinde baskı yarattığı için kişi hayatında negatif yönde etkiler bırakıyor. Tüm bunlara ek olarak nefes alma zorluğu çekmesine ve baş ağrısı gibi sorunlara sebep oluyor. Peki sinüzitten nasıl kurtulabiliriz? Sinüzit evde hazırlayabileceğiniz doğal karışımlar ile giderilebilir. İşte bu yazımızda siz değerli okuyucular için sinüzit tedavisi yapabileceğiniz bazı doğal karışımlardan kısaca söz etmek istedik.

sinüzit
sinüzit

Sinüzitten Korunmanın Bazı Yolları

Sinüzit kişiye genellikle baş ağrısı yaşatır. Bunu engellemek için antibiyotik kullanımından sakınmanız gerekir. Yine çok fazla su içmeniz gerekir. Ayrıca bol bol bitki çayı da içebilirsiniz. Şekerden ve kafeinden mümkün olduğunca uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

sinüzit tedavisi
sinüzit tedavisi

Uyurken başınızı yüksekte tutan bir yastık tercih edin. Sinüzite iyi gelen bir elma sirkesi karışımı vardır. Peki nasıl hazırlanır? Bir yemek kaşığı elma sirkesi 1,5 bardak ılık su ve bir çay kaşığı bal ile karışımı hazırlayın. Günde iki kere bu karışıma ılıkken tüketin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir