Sezaryen Sonrası Karnı İnceltmenin 5 Etkili Yolu

Sezaryen doğum sonrası enflamasyon, yara enfeksiyonu ve sırt ağrıları ile başa çıkabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm bu sorunların yanı sıra kilo alma, sezaryen doğum yapan her kadının uğraşması gereken yaygın bir sorundur. Karnınızdaki fazlalıklardan kurtulmak için bu 5 öneriyi uygulayabilirsiniz.

sezaryen sonrası
sezaryen sonrası
  • Doğum Sonrası Destek Kemeri :Postpartum bir destek kemeri kullanmak mide rahatsızlığının tedavisinde oldukça iyi sonuçlar verebilir. Doğum sonrası kemeri karın bölgesinde yağ kaybetmek için tercih edilir. Bu, özellikle sezaryen olanlar için iyidir. Kemeri 2 ay boyunca kullandığınızdan emin olun. Yemek yeme ve uyku zamanlarında çıkarabilirsiniz.
  • Bebeği Emzirmek: Mide etrafındaki fazladan yağdan kurtulmanın kolay bir yolu en kısa sürede emzirme işlemine başlamaktır. Emzirme sadece bebeğinizle birlikte bir bağ geliştirmeye yardımcı olmaz, fazla kalorileri de kaybettirebilir.
  • Su İçmek: Çok miktarda su içmek yalnızca vücudunuzu hidratlamakla kalmaz, aynı zamanda şaşırtıcı bir şekilde sistemdeki aşırı miktardaki yağın temizlenmesine yardımcı olabilir. Sıvı dengesinin korunması aynı zamanda fazla yemek yemenizi de engeller. Vücudunuzu nemli tutmak iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir.
sezaryen
sezaryen
  • Doğru Beslenme: Gebeliğinizin ilk altı ayında bedeniniz gebelik hormonlarını salgılar ve vücudunuzun kilo almasını sağlar. Ayrıca sezaryenden sonra normal egzersiz yapamazsınız, bu aşamada çok temkinli olmalısınız. Bu yüzden, önemsiz yiyeceklerden uzak durmak, meyve ve sebzeler üzerinde yoğunlaşmak daha iyidir.
  • Yürüyüş: Doğumdan 5-6 ay sonra düzenli olarak 30-40 dakika boyunca yürümeye başlamalısınız. Yürüme, metabolizmanın artırılmasına ve vücudun ekstra yağ yakmasına yardımcı olan düşük etkili egzersiz programıdır. Ayrıca enerjiyi arttırmaya yardımcı olur, böylece vücut yağının vücutta depolanması önlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir