Sarkık Kollara Son Vermenin Yolları

Sarkık kollar özellikle yaz aylarında bayanların başının belası olabiliyor. Aşırı kilo alma ya da bir anda aşırı kilo vermeden kaynaklı olabilen kol kaslarının gevşeyerek ya da eriyerek sarkması ya da deri yüzeyinin sarkması dışarıya hiç estetik olmayan bir görünüm sergilememize neden olabiliyor. Sarkık kollardan evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bu egzersizlerle kurtulmanız mümkün.

Şınav Pozisyonunda Kol Kası Kuvvetlendirme

Şınav pozisyonunda yere paralel uzanın ve kollarınızı dirsekten itibaren iki yanınıza dayayın, ellerinizi yumruk şeklinde zeminden kuvvet alacak şekilde pozisyon alın. Gövdenizin üst kısmını zemine doğru 30 saniye kadar itip çekin. Böylece hem kol hem de karın kaslarınızı çalıştırmış olacaksınız.

Kol
Kol

Oturma Pozisyonunda Egzersiz

Bir sandalyeye sırtınızı dönerek sandalyeye oturacakmış gibi pozisyon alın ve ellerinizi sandalyenin oturacak kısmına dayayın. Bir bacağınız yere 90 derecelik açı oluşturacak şekilde açık olmak şartıyla diğer bacağınızı önde doğru uzatın ve kalçanızı yere aşağı yukarı doğru çekin.

Sarkık-Kol
Sarkık-Kol

Uçak Duruşu Pozisyonu Egzersizi

Yere yüz üstü uzanın ve kollarınızı öne doğru birleştirin. Daha sonra birleştirdiğiniz kollarınızı zeminde yukarı doğru kaldırın. Bunu yaparken aynı zamanda da bacaklarınızı da birleştirerek yukarı doğru kaldırın ve bunu 15 kez yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir