Kusursuz Kaş Alımının Püf Noktaları

Gözlerin ve yüzün güzel görünümüne büyük katkı sağlayan kaşlar bayanların en çok dikkat ettiği ve özen gösterdiği bölgelerden bir tanesidir. Bu nedenle kaş alımı da büyük bir özenle yapılmalıdır. Yanlış bir tüy çekimi bütün kaşın görüntüsünü değiştirerek can sıkıcı olabilir. Peki doğru kaş alımı nasıl yapılır?

Kusursuz Kaş Alımının Püf Noktaları
Kusursuz Kaş Alımının Püf Noktaları

İlk adım kaş hizasını belirlemek olmalı. Cımbızı dik bir şekilde tutarak bunu kolayca yapabilir. Dik bir şekilde tuttuğumuz cımbızın ağız kısmını burun kenarımıza, bitiş kısmını da kaşımızın bitiş noktasına doğru getirerek kaşımızın ölçümünü yapmalıyız.

İkinci adım olarak ise kaş alımından önce kaşlarımızı kaş fırçası ile dışa ve yukarı doğru taramalıyız. Daha sonra bir kaş kalemi ile kaş başlangıç noktasından göz kenarına doğru bir çizgi çizerek çizginin altında kalan kısımları almalısınız.

Son adımda ise bütün iş kullandığımız cımbıza kalıyor. Doğru cımbız seçimi de kaş alımında oldukça önemlidir. Daha yeni çıkan tüyleri almak için ince uçlu cımbız, kaşlar uzamışsa bir kaç tane kalın tüyü aynı anda almanız için ise düz uçlu cımbız tercih etmelisiniz. Gerekirse iki cımbızı birden yanınızda bulundurun ve doğal görünümlü kavis için kaşınızın üst kısmını almamaya özen gösterin.

Kusursuz Kaş
Kusursuz Kaş

Doğru Kaş Kalemini Kullanın

  Kaşınızı aldıktan sonra kaş aralarında oluşan boşlukları doldurmak için doğru tonda kaş kalemi kullanmak çok önemlidir. Kaş kalemimiz kaş tonumuzdan daha açık ya da çok daha koyu olmamalıdır. Kaşımızın doğal görünümünü kaybetmemesi için en fazla yarım ton koyu kaş kalemini tercih etmeliyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir