Adım Adım Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür el estetiği için önemlidir. Bakımlı tırnaklar kadını daha şık göstereceğinden, tırnak estetiği ciddiye alınır. Hijyen açısından bir çok kişi artık manikürü evde yapmaya özen gösteriyor. Evde film izlerken ya da dinlenirken rahatlıkla manikür yapılabilir. Evde yapılan manikür uygulaması aşağıda anlatılmıştır.

Adım Adım Evde Manikür

1- Tırnaklardaki ojeler aseton yardımıyla temizlenir. Tırnaklar maniküre hazır hale getirilir.

aseton
aseton

2- Tırnaklar istenilen boya getirilerek, kısaltılır. İyi bir törpü ile küt ya da oval nasıl bir şekil arzulanırsa ona göre tırnaklar biçimlendirilir.

tırnak
tırnak

3- Bir miktar ılık suya şampuan ya da saç kremi dökülür, istenirse manikür için üretilmiş hazır kozmetik ürünleri kullanılabilir. Jel ya da toz olarak satılan bu ürünlersuya katılarak manikür suyu hazırlanabilir.

şampuan
şampuan

4- Suda bekletilen eller yumuşar bu sayede etleri itmek ve kesmek kolaylaşır. Piyasada bulunan tırnak iticileri sayesinde önce tırnaklar geriye doğru itilir. Manikür pensiyle fazlalıklar kesilerek etlerin görüntüsü düzeltilir.

manikür seti
manikür seti

5- Tırnak etleri kesildiği için enfeksiyon riski taşıyan elleri iyi korumak gerekir. Bunun için antiseptik bir ürün kullanarak, sağlıklı manikür sağlanmış olur.

antiseptik ürün
antiseptik ürün

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir