Salonunuzda Pastel Renklere Yer Açın!

Ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilen renkler pastel tonlar olmaya başladı. Önceleri genel olarak yatak odası, mutfak ve banyo gibi alanlarda kullanılan pasten tonlar şimdi salon dekorasyonu söz konusu olduğunda ilk tercih haline geliyor. Tüm ailenin sıklıkla zaman geçirdiği yer olan salonunuzu daha etkileyici hale getirmek ve kusursuz görünüm elde etmesini sağlamak için siz de pastel tonlarda koltuk ve mobilyalar seçebilir, duvarlarınızda da bu renklere yer verebilirsiniz.

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Salon hem ailenizin hem de konuklarınızın zaman geçirdiği alan. Bu nedenle hiçbir rahatsız edici unsur söz konusu olmamalı. Loş bir ışık, koyu renk duvarlar, siyah mobilyalar oldukça iç karartıcı değil mi? Salonunuzda geçirilen zamanın hem aileniz hem de konuklarınız için keyifli hale gelmesinde mobilya seçiminiz çok önemlidir. Mümkünse rahat edebilecekleri, üzerinde sağlıklı oturuş pozisyonunda oturabilecekleri koltuklara sahip olmalısınız. L koltuk takımlarını tercih ederseniz modern bir görünüm kazanmasını mümkün olur.

Salonunuzda Pastel Renklere Yer Açın
Salonunuzda Pastel Renklere Yer Açın

Salon dekorasyonu için önerimiz açık renklerden, pastel tonlardan yana seçimler yapmanız. Koyu renkleri, kahve tonlarını artık bir kenara bırakın. Tozpembeler, bebe mavileri, bejler, kirli beyazlar, fildişi gibi renklerle salonunuzu döşeyebilir, canlı renklere sahip aksesuarlar kullanarak ortamın hareket kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir