Küçük Salonlar İçin Büyük Öneriler!

Ev dekorasyonu oldukça zor bir konu olmasının yanı sıra alanınız da sınırlı ise daha çok zorlaşabilir. Fikirlerimi istediğim gibi uygulayamıyorum diyerek çaresiz kalmanıza gerek yok. Kullanabileceğiniz birkaç ipucu ile salonlarınızı genişletebilir ve istediğiniz tarzı uygulayabilirsiniz.

küçük salonlar
küçük salonlar

Püf Noktaları Yakalayın

Öncelikli olarak işe duvarlardan başlamalısınız. Çünkü odanın genişliğini gösterecek olan duvarlarda beyaz yerine başka bir renk tercih ederseniz oda boğuk bir görünüm alıp daha da küçülmeye başlayabilir. Bu yüzden ilk olarak seçilecek renk beyaz olmalıdır.

küçük salonlar
küçük salonlar

Dekorasyonun yardımcı elemanı olan aydınlatma sistemleri ise çok önemli bir konudur. Çünkü odanın dekorunu iyi ya da kötü olarak gösterecek olup dar ve genişliğine de etkisi bulunuyor. Küçük salonlar için mutlaka güçlü bir şekilde aydınlatan beyaz ışığa ihtiyaç vardır. Her detayı en iyi biçimde yansıtabilir olmalıdır.

küçük salon dekorasyonları
küçük salon dekorasyonları

Mobilya seçimine dikkat! Koltuklarınızı ya da döşeyeceğiniz tarza bağlı olarak kullanacağınız materyallerinizi minimal boyutta seçmelisiniz. Oturma grupları yerine parça şekilde kullanabileceğiniz mobilyalar tercih edin.

küçük salon dekorasyonları
küçük salon dekorasyonları

Kaba görünüm demişken televizyon tercihinizde de konsol ya da ünitelerden uzak durun çerçeveletip asabileceğiniz televizyon modelleri sizi için en kullanışlısı olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir