Saçların Kabarmasını Önlemek Adına Alınabilecek Önlemler

Birçok kadının yaşadığı sıkıntılardan biridir saçlarının kabarması. Kabarık saç tabii ki bazen iyi olabiliyor ama genel olarak şekil bozan ve kadınların moralini alt üst eden bir olaydır. Kadınların saçlarında istediği şey daima düzendir. Karışık ve dağınık saçlar o kadarda çekici bir görünüm vermez. Sadece bakımsızlık göstergesidir.

kabaran saçlar
kabaran saçlar

Yaptığınız bazı hatalar saçlarınızın kabarık bir hale bürünmesi noktasına getiriyor işi. Fakat öncesinde önleminizi alırsanız saç kabarması olayını yaşamayacak, istediğiniz şekli verebileceksiniz. İlk yaptığınız hata saç kurutma makinesidir. Saçlarınızı sakın saç kurutma makinesi ile kurutmayın. Bu saçlarınızın kabarmasına neden olacaktır. Bırakın hava ile doğal bir biçimde kurusun.

saç kabarması
saç kabarması

Ilık Suyla Yıkanın

Bazı bayanlar saç jölesi kullanabiliyor. Eğer sizde onlardansanız içine gliserin ekleyin. Böylece saçınızı kontrol edebilirsiniz. Saçınızı yıkarken şampuan sürdükten sonra yıkama noktasında suyun sıcaklığını iyi ayarlayın. Ilık su kullanın. Ne sıcak ne de soğuk. Ilık idealdir. Saçınızı her gün şampuanlamayın. Bu saçı yıpratır. Saçınızı fırça ve saç tarağı dışında bir şeyle taramayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir