Çocuğunuz Oyun Hamurlarıyla Neler Yapıyor?

Çocuklarınıza oyuncak alırken, aynı zamanda onun yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olacak ve yeni şeyler üretmesini sağlayacak türden oyuncaklar seçmelisiniz. Mesela yaş aralığınıza uygun oyuncak seçerken eğer oğlunuz ya da kızını 4 yaş ve üzerinde ise onun mutlaka birkaç renkten oluşan oyun hamurları olmalıdır. Oyuncak marketlerinde de göreceğiniz gibi o oyun hamurlarının beraberinde farklı materyalleri de oluyor ve çocuklar onlar sayesinde hamurlardan birçok şekil üretebiliyorlar.

oyun
oyun

Oyun Hamurlarıyla Farklı Figürler Yaratabilirsiniz

Oyun hamurlarının çocukların parmaklarının güçlenmesinde de yardımcı olduğunu belirten uzmanlar, mümkün olduğunca çocuğunuzla birlikte siz de hamurlardan şekiller üretip ona bunun daha da eğlenceli taraflarını gösterebilirsiniz. Farklı materyaller ile ağaç şekilleri yapabilir üzerine kırmızı ya da sarı hamurlardan meyve figürleri yapabilirsiniz.

oyun hamuru
oyun hamuru

Dondurma ya da hamurla her birimizin çocukken yaptığı mantar şekillerini şimdi kendi çocuğunuza da öğretebilirsiniz. Emin olun bu çok eğlenceli olacak ve çocuğunuz da bu aktiviteden fazlasıyla keyif alacaktır. Dolayısıyla eğlenirken öğrenecek, öğrenirken de parmak kaslarını güçlendirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir