Rujunuz Sizi Ele Veriyor

Makyajın olmazsa olmazıdır ruj. Önplana çıksın çıkmasın dudaklara dolgun, parlak, güzel bir görüntü vermek için mutlaka ruj kullanılır. Makyaja uygun tonlarda seçilen rujların aslında renklerinin de kendi içinde anlamları var.

Ruj Renkleri Neleri İfade Ediyor

En çok kullanılan ve asla vezgeçilmeyecek olan kırmızı rujlar renginin genel özelliğini koruyarak dikkat çekme anlamını taşıyor. İster hafif ister ağır bir makyaj yapın, kıpkırmızı ruj tüm dikkati dudaklarınıza çekecektir.

Rujunuz Sizi Ele Veriyor
Rujunuz Sizi Ele Veriyor

Son zamanlarda daha çok tercih edilen pembe ise bir star ışığı yansıtıyor. Kırmızı kadar vamp bir renk olmasa da tatlılığıyla dikkat çekmeyi başarıyor.

Koyu mor, çok tercih edilmeyen çok iddialı bir renk. Bu nedenle koyu mor kullanımı sizin kendinize güveninizi temsil ediyor. Bu rengi özellikle beyaz tenli bayanlar abartısız göz makyajıyla tercih etmeliler.

Nötr renkler ise dudaklarınızı önplana çıkarmaz. Makyajınızla veya tarzınızla farklı bir detayı göz önünde tutmak ve dudaklarınızın geri planda kalmasını istiyorsanız bu tonları tercih edebilirsiniz.

Turuncu rujlar ise hem çok tercih edilmeyen hem de kullanımı zor bir renktir. Bu nedenle çok düşünülmüş iyi bir kombin ve güzelliğiyle iddialı bayanların tercih etmesini önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir