Günde 1,5 Litre Su İç 2,5 Kilo Ver

Su içmek bedeni toksinlerden arındırdığı gibi yağların da atılmasını kolaylaştırır. Günde 1,5 litre suyu alışkanlık haline getirirseniz kilo vermeniz daha hızlı olacaktır. İnsan bedeni gün içerisinde her gün 10 su bardağı su kaybeder. Sizler içtiğiniz su miktarını artırarak daha hızlı şekilde kilo verirsiniz.

Suyun Faydaları
Suyun Faydaları

1,5 Litre Su İçerek Fazla Kilolarınızdan Kurtulun

Susuzluğun yol açtığı birçok hastalık bulunur. Susuz kalındığı zaman beden hareketleri de yavaşlar. Halsizlik ve yorgunluk şikâyetleri kendini gösterir. Dehidratasyon kısaca susuz kalma demektir. Sizler su az aldığınız zaman beden harekete geçer. Kanın önemli miktarı sudan oluşur. Su miktarını azalttığınız zaman kan akışı kalınlaşır ve kan basıncınız normalden yüksek olur.

Suyun Faydaları
Suyun Faydaları

Susuz kalan cilt daha çabuk yaşlanır. Su az içen kişilerde özellikle reflü ve mide yanmaları şikâyetleri görülür. Böbreklerin düzenli çalışmasının baş nedeni de yeterli su alımıdır. Su az içtiğiniz zaman kalın bağırsak devreye girer ve bu da kabızlığın nedenini oluşturur. Düzenli kilo vermek isteyen kişiler listelerine mutlaka su eklemelidir.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir