Özel Okulda Okumanın Avantajları

Ebeveynler artık özel okul fiyatları konusunda maliyetlerin düşmesiyle de birlikte çocuklarının daha parlak bir geleceğe sahip olabilmeleri için özel okullarda eğitim almalarını tercih ediyorlar. Özel okullardaki en büyük avantajlardan birisi yabancı dil konusunda daha fazla ders saatinin ayrılmış olması oluyor. Devlet okullarında haftada 4 ile 6 saat uygulanan yabancı dil eğitimleri özel okullarda haftada 10 ile 15 saate kadar çıkabiliyor.

özel okul
özel okul

Devlet okullarında olan serbestlik ve aşırı katı kurallar gibi iki ayrı uç noktadaki durumlar özel okullar da daha dengeli bir şekilde uygulanıyor. Devlet okullarında öğretmenler ile birebir iletişime geçmek her zaman mümkün olamazken, özel okullarda öğretmen ile birebir iletişime geçilebilir.

Özel Okullarda Sınıflar Kaç Kişilik Oluyor?

Özel okul sınıfları 15 ile 20 kişiliktir. Devlet okullarında ise bu sayı 40’a kadar çıkabilmektedir. Bu durum ise kalabalık sınıflarda alınan eğitimin daha yetersiz olmasına yol açmaktadır. Özel okullarda sayı az olduğundan dolayı derse verilen dikkat daha yüksek olur ve öğretmenler öğrencileri ile daha yakından ilgilenebilme fırsatı bulurlar.

okul
okul

Türkiye’de özel okul fiyatları konusunda oldukça uygun seçenekler sunmakta olan Mürüvvet Evyap Okulları bu konuda çocuklarınızı gönül rahatlığı ile gönderebileceğiniz bir özel okul olarak karşımıza çıkmaktadır. Kendilerine http://www.evyapokullari.k12.tr/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir