Depresyon Belirtileri Nelerdir?

Depresyon hastalığına sahip olan kişilerde; hayattan zevk alamama, konsantrasyon bozukluğu, dikkat dağınıklığı en sık görülen belirtilerdendir. Kişi bu durumlardan dolayı sürekli etrafına bir duvar örer. Çoğu zaman kimse ile görüşmek istemez. Bu durum hastalığın tedavi sürecinde olumsuz bir etki yaratır.

çocuklarda depresyon
çocuklarda depresyon

Bu hastalığa sahip kişiler aynı zamanda, sürekli olarak karamsar haldedirler. Aile yaşamını da olumsuz yönde etkileyen bu hastalık, cinsel istekte azalma ve yavaş hareket etme şeklinde kendisini gösterir.

Depresyon olan kişilerde, sürekli bir huzursuzluk ve kaygı hali sık görülen durumlardandır.

depresyon
depresyon

Depresyon Tedavi Yöntemleri

Depresyon hastalığı, mutlaka klinik yardım alınması gereken hastalıklardandır. Kendiliğinden geçme ihtimali yok denecek kadar azdır. Depresyon belirtileri ve tedavisi, birlikte değerlendirilecek bir konudur. Bu yüzden hastanın yakınlarına çok iş düşer. Kişi kendisinin depresyon hastası olduğunu bilmeyebilir.

 

Tedavi süreci, tamamen hastanın kendisine bağlı bir durumdur. Yalnızca hastanın iyileşme isteği, tedavinin uzamasına ya da kısalmasına neden olur. İlaç tedavisi ve psikoterapi tedavisi uygulanır. Bu iki tedavi yöntemi sırasında hasta, ataklar ve nöbetler geçirebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir