Nasıl Kilo Vereceğinizi mi Düşünüyorsunuz?

Kilo vermek istiyorsunuz ama hangi diyeti uyguladıysanız bir türlü istediğiniz sonucu alamadınız mı? Şok diyetler, bir haftada 3-5 kilo verdiren diyetler, detokslar derken sağlıklı olmak adına kilo vermeye çalışırken, sağlığınızdan olmayın.

kilo vermek
kilo vermek

Çünkü bunlar son derece sağlıksız ve hiçbir beslenme uzmanının önermeyeceği türden diyet listeleridir. Bir an önce fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyor olabilirsiniz ama her ne olursa olsun önceliğiniz sağlığınız olmalı ve bunun için de sabırlı olmanız şarttır.

Diyet Listeniz Size Özeldir

Kilo verme serüveninizin başlangıç noktası bir beslenme danışmanı olmalıdır. Onun size vereceği beslenme programını uygulamanız gerekir çünkü o liste size özeldir ve sizin metabolizma hızınıza göre hazırlanmıştır. Bir arkadaşınızın uyguladığı ve ideal kilosuna ulaştığı liste ile siz de aynı sonucu alacaksınız diye bir kural yoktur.

zayıflamak
zayıflamak

Ayrıca herkesin kilo verme hızı da birbirinden farklıdır. Sizin fazlalıklarınızı vermeniz iki ayınızı alırken arkadaşınız daha hızlıca kilolarından kurtulmuş olabilir. Eğer sabrınıza güvenmiyorsanız henüz kilo verme macerasına hazır değilsiniz demektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir