Bahçenizi Keyifli Bir Oturma Odasına Çevirin!

İç mekan aydınlatmalarından sonra aydınlatmanın en önemli olduğu alan, bahçelerdir. Güneş battıktan sonra keyifle oturabileceğiniz hoş bir bahçeniz olsun istemez miydiniz?

bahçe dekoru
bahçe dekoru

Hangi ebatta olursa olsun bahçenizi muhteşem bahçe aydınlatmaları ile dilediğiniz gibi tasarlayabilir, şık ve dingin bir ambiyans yaratabilirsiniz! Nereden başlayacağınıza karar veremediyseniz size fikir verebilecek önerilerimize bir göz atın!

Bahçe Aydınlatmanız İçin Öneriler

  • Evinizin dış duvarlarında yeterli alan varsa muhakkak dış mekan duvar aplikleri kullanın! Görselliği üst seviyede şık ve dayanıklı olan duvar aplikleri uygun mesafelerde (ne çok sık ne de seyrek) yer almalı.
  • Giriş kapısı ile yol arasındaki mesafede çim üstü aydınlatma direkleri kullanılarak eşit mesafelerde yerleştirilmeli. Tek veya çift lamba, fener şeklinde yada gloplu lambalar arasından beğeninize uygun olanı seçebilirsiniz.

    bahçe
    bahçe
  • Bahçenin olmazsa olmazı doğanın bize hediyesi bitkiler arasına yerleştireceğiniz çim üstü aydınlatmalar, projektörler ile olağanüstü görünümler yakalanabilir!
  • Yeterli alanınız varsa boş gibi duran alanlara dekoratif (çeşme, heykel, posta kutusu gibi) bahçe objeleri, keyifli bir oturma odası gibi görünecek bank veya oturma grupları yerleştirebilirsiniz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir