Mutfaktan Gelen 4 Doğal Güzellik Formülü

Tabii ki, herkesin farklı güzellik sonuçları ve farklı tercihleri ​​olacaktır. Devam edin ve kendiniz için bu tarifleri deneyin veya ne iyi gelebilir görmek için kendi mutfağındaki maddeleri kontrol edin. İşte size aradığınız yüz sonuçlarını bulmanızı vaat eden 4 doğal güzellik formülü:

bal maskesi
bal maskesi
  1. Şiş Gözler için Kahve Telvesi ve Bal Maskesi

İçtiğiniz Türk kahvesinin telvesini atmayın; 1/4 fincan kahve telvesi ve 1 çorba kaşığı balı karıştırın. Gözaltlarınızdaki koyu halkalar veya şişlik olan gözlerin hemen altına uygulayın. Yaklaşık 15-20 dakika bekletin. Bir haftada her gün tekrarlayın, sonra yalnızca gerektiğinde uygulayabilirsiniz. Eski kahve-bal karışımı biraz kötü kokuyor ama işe yarıyor.

  1. Sivilceler için bal, kabartma tozu ve tarçın

1 çay kaşığı kabartma tozu, 1 çay kaşığı toz tarçın ve 1 çorba kaşığı balı birbirine karıştırın ve etkilenen tüm bölgede uygulayın. Yaklaşık 15 dakika boyunca veya yangıyla baş edebildiğiniz sürece bekletin. Haftada iki kez işlemi tekrarladığınızda kısa sürede yüzünüzdeki yağlanmayı bastırdığına şahit olacaksınız.

maske
maske
  1. Yüz kıllarını azaltmak için bal, öğütülmüş yulaf ezmesi ve limon

Yüz kılları rahatsız edici boyutta olanlar için harika ve doğal bir çözüm; yarım çay kaşığı yulaf unu ve 1 çorba kaşığı bal ve limon karışımını hazırlayın. Yüzünüzde, özellikle saç diplerinden uzantı şeklinde belirginleşen yüz tüyleriniz üzerine uygulayın. 15 dakika bekletin. Hafifçe masaj yapın ve yüzünüzü yıkayın. 1 ay boyunca haftada 2-3 kez tekrarlayın.

  1. Yumuşak bir cilt için bal ve muz

Yarım çay kaşığı bal ile karıştırılarak yüzünüze uygulanacak bir muzun yarısını püre haline getirin. Yüzünüze yayıp 20-30 dakika bekletin. Bebek maması gibi koksa da haftada iki kez tekrarladığınızda cildinizdeki o bebeksi kayganlığı hissedeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir