Muhtemelen Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Şeker İlaveli Gıda

Çikolatalar, şekerlemeler şekerle doludur ve hepimiz bunu biliyoruz, ancak muhtemelen şekerle doldurulmuş olduğunu tahmin etmediğiniz sayısız gıda var. İşte o gizli şeker kaynağı gıdalardan birkaçı:

Salata Sosları: Diyet için vazgeçilmez temel besinimiz salataları biraz neşelendirmek istediğimizde salata sosları imdadımıza yetişir. Ancak, çoğu zaman bu soslara şeker ve sodyum yüklenir.

ketçap
ketçap

Ketçap ve Mayonez: Bu pek sevilen ikilinin patates kızarması ve hamburgerli bir menüde olmadığını düşünemiyoruz. Fakat özellikle ketçap yüksek fruktozlu mısır şurubu içerir. Aslında evde kendinizde kolaylıkla (şekersiz) ketçap yapabilirsiniz.

Yağsız Yoğurt: Yağsız yiyeceklerin sizin için iyi olduğuna dair bir efsane var ve bir sürü insan bu tuzağa düşüyor. Bu yağsız, aromalı yoğurtların problemi genellikle şeker içermesidir.

Kurutulmuş meyveler: Kurutulmuş meyve ve çerezler egzersiz sonrası harika bir atıştırmalıktır, ancak kurutulmuş meyvelerin şeker açısından yüksek olması nedeniyle porsiyon miktarınızı kontrol etmeniz gerekir.

Meyve Suları: Hepimiz, meyvenin bizim için iyi olduğunu biliyoruz, bu nedenle meyve suyunun da çok mantıklı geldiğini görüyoruz. Aslında öyle değil! Meyve suları, yüksek kalorilidir ve şeker deposudur.

meyve suyu
meyve suyu

Barbekü Sosu: Domates ketçapı gibi, barbekü sosu da yemeklerimize lezzet katmak istediğimiz ekstralar, ancak bir yemek kaşığı barbekü sosu 7 gr şeker içeriyor ve bazı sosların % 40’ı saf şekerden oluşuyor.

Granola: Zekice pazarlama taktikleri sayesinde, “granola” mükemmel bir sağlıklı kahvaltı seçeneği gibi görünüyor, üzücü gerçek şu ki bu tahıllar hem şeker hem de kalori değerlerinde yüksektir. Akıllı alternatifler, kendi granolanızı kendiniz üretmek ya da daha masum tahıllara yönelmek olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir