Masaüstü Programlar İle İşinizi Kolaylaştırın

Bilgisayarınızın masaüstünde güzel bir görüntü oluşturacak ve birçok işinizi halledecek olan uygulamalar, farklı özelliklere sahiptir. Popüler masaüstü programları, işletim sisteminin yetersiz kaldığı durumlarda, kullanıcıya alternatif seçenekler sunar.

Bu uygulamalar ile; müzik dinleyebilir, video oynatabilir, hava durumlarını takip edebilir ve hatta güncel gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Popüler Masaüstü Programları

YoWindow, hava durumunu takip etmenizi sağlayan bir programdır. Günlük ve haftalık tahminlerin yer aldığı programı, bölgesel ve ülke çapında kullanabilirsiniz. İnternet bağlantısı ile çalışan programdan ayrıca, diğer ülkelerin hava durum tahminlerini de takip edebilirsiniz. En çok indirilen popüler masaüstü programları arasında yer alır.

Picasa, Google firmasın tarafından geliştirilen ve desteklenen, resim düzenleme programıdır. Basit bir ara yüze sahip olan bu programda, resim düzenlemenin yanı sıra, birçok efekt seçenekleri ile resimlerinizi daha güzel hale getirebilirsiniz.

Google Earth, birçok kişi tarafından bilinen, navigasyon ve coğrafi bilgi sistemi barındıran bir programdır. Google firması tarafından milyonlarca fotoğrafın birleştirilmesi ile oluşan dünya haritasının, üç boyutlu ya da iki boyutlu olarak görünmesini sağlar. Programda ayrıca; mars, okyanuslar ve ayda gezinti yapabiliyorsunuz.

Belki birçokları bilmeyebilir ama, irfanview denilen bir program, nerede ise her formatta uygulamayı açabilen bir programdır. Resimden müziğe ve videolara kadar birçok farklı formatta bulunan uygulamayı, bu program sayesinde açabilir ve düzenleyebilirsiniz.

Popüler masaüstü programları hakkında daha fazla bilgi almak ve indirmek için; http://www.sonsurum.net/windows/masaustu/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir