Lazer Tedavisi ile Hastalıklarda Ağrısız Acısız Şifalar!

Lazer ışıları, son 60 yıldır mühendislik alanında, endüstriyel tasarımlarda, güvenlik donanımlarında, meteorolojide, bilimsel araştırmalarda ve de tıpta geniş kullanım alanı buluyor. Amerika’da Wisconsin- Madison Üniversitesi araştırmalardan birinde, 120 hasta üzerinde uygulanan lazer tedavisi ile felç hastalığında oluşan beyin hasarlarını gidermede oldukça başarılı sonuçlar alındığı, hastaların daha hızlı ve etkin düzelmeler gösterdiği kaydediliyor.

lazer
lazer

Nörolojik Hastalıklarda da Lazer Tedavisi Kullanılıyor!

Tıp alanında alternatif tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilen lazer tedavisi ilaçsız, ağrısız, sızısız olması ve çok kısa sürede sonuç alınabilmesi ile nöroloji dalının da ilgi alanına giriyor. Yapılan araştırma ve sonuçlar gösteriyor ki (tıpkı Akupunktur tedavilerinde olduğu gibi) bedende doğru noktalara lazer ışınları ile verilen uyarı  vücutta aktifleştirici, uyarıcı, dengeleyici, otonom tedavi edici etkiler yaratıyor.

lazer tedavisi
lazer tedavisi

Lazer Tedavisi Vücutta Nasıl Etki Gösteriyor?

Lazer Tedavisi ile ışınların uygulandığı bölgede kan dolaşımı harekete geçiyor, hücre ve doku onarımı hızlandırılıyor. Yara ve hastalıklı dokular üzerindeki hücreler uyarılarak, kas sisteminde iyileşme sağlanıyor. Bağışıklık ve sinir sistemi güçleniyor ve de vücudun işleyişini bozan tüm tıkanıklıklar lazer tedavisi ile dengeye getiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir