Lavabo Açma da Teknolojik Çözümler

Lavabo tıkanmaları özellikle mutfak gider borularında karşımıza çıkan bir sorundur. Eğer yakın zamanda taşınmadıysanız ve tesisatların bağlanma sorunları yoksa tıkanma sizin yanlış kullanımınızdan kaynaklanıyordur. Evlerde ilk yöntem olarak uygulanan lavabo açma genellikle sorunu halletmiş gibi görünse de var olacak sorunun oluşmasına zemin hazırlıyor ve size zaman kazandırıyordur.

Ayrıca kimyasallar bazen gider borularının contasının aşınmasına zarar görmesine sebep olabilir. Sorunu sıklıkla yaşamaya başladığınızda uzman bir ekipten yardım istemelisiniz. Gider boruları için özel olarak dizayn edilmiş robot cihazlar lavabo tıkanma sorunları için idealdir. Robot cihazlar da bulunan çelik helezondan yapılmış yaydan oluşmuştur. Tıkanıklık açma sırasında gider boruları zarar görmez. Cihaz tıkanma sebebi olan kaba pislikleri parçalar veya çıkartır. Sonrasında kalıntı kalıp kalmadığını anlamak için doktorların bizler için kullandığı endoskopi cihazına benzer kameralı görüntüleme cihazını kullanırlar.

Lavabo Açma
Lavabo Açma

Böylece kalıntıların sonradan tekrar birikerek tıkanma oluşturmasına fırsat verilmez. Bu kadar profesyonel bir çalışmanın sonunda sizlere bir ile 2 yıl arasında garanti süresi verilir ki Türkiye şartlarında bu çok önemli bir değerlendirme sürecidir. Araştırma sırasında ve eve gelecek ekibi belirleme aşamasında bu detaylara öncelikle önem verilmelidir. İşi bilemeyen ustaların yapacağı işlemler sonucunda hiç istemediğiniz ve aklınızda bile olmayan tadilat işlerine başlamak zorunda kalabilirsiniz.

Lavabo Açılmasına Sebep Olan Faktörler

  • Tesisatın yanlış bağlanması, gerekli eğimin verilmemesi. Bu tarz sorunlar ev yeni ise hemen ortaya çıkan sorunlardır ki çabuk keşfedildiğinden çabuk çözüm bulurlar. Bu tarz sorunlarda kesinlikle erteleme yapılmamalıdır.
  • Yanlış kullanımdan kaynaklı tıkanmalarda en çok görülen tıkanmalardır. Mutfak giderlerine atılan çay posaları, meyve çekirdekleri zamanla tıkanmaya sebep olur. Ancak en çok zarar veren yağların lavaboya atılmasıdır. Bu çevre için felaket bir durum iken o kadar etkilemese de su gider borularına da zarar verir. Yağların gittiğini sanırız ama o dondukça borulara takılır ve zamanla biriktikçe tıkanmaya sebep olur. Borulardan suyun yavaş yavaş gitmemeye başladığını görmemiz bunun bir belirtisidir.

Lavabo tıkanma sorunu yaşamamak için yanlış kullanma durumlarını yapmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir