Kredi Kartına Faiz Uygulaması Ne Zaman Olur?

Kredi kartının düzenli kullanılması pek çok avantaj sağladığı gibi gecikme durumlarında da biraz başınızı ağrıtacak problemleri getirebilir. Kredi kartı faizleri özellikle düzenli ödenmeyen kartlarda sorun oluşturur. Belirli miktarda faizler kart sahiplerine yansır. Kredi kartını düzenli ödemezseniz son durum icra yollarına kadar gidebilir.

Kredi kartı faizleri
Kredi kartı faizleri

Bankaların Kredi Kartlarına Uyguladığı Faizler

Bankaların prosedürleri ayrıdır. Fraklı faiz oranları ile kartlara belirli miktar faiz yansıtırlar. Faizler özellikle gecikme yaşanan kartlara işler. Nakit çekimi ya da alışverişlerde sizlere belirli süreler verilir. Bu süreyi aştığınız zaman faiz yüklemeleri de başlar. Süre gecikmelerinden etkilenmemek için kart ödemelerinizi düzenli takip etmeniz gerekir.

Kredi kartları
Kredi kartları

Alışveriş yaptığınız süre zarfında sizlerden hemen faiz almaz. Sizlere verdiği süreyi aştığınız zaman faiz oranları sizlere yansır. Hesap kesim tarihi ile son hesap kesim tarihini iyi takip etmeli ve o sürede borcunuzu yatırmalısınız. Nakit çekimleri ile alışverişlerde farklı faiz oranları işlenir. Gecikme faizleri zamanla katlanır ve ortaya büyük meblağlar çıkabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir