Küçük Olduğunu Düşündüğünüz Alanları Beyaza Boyayın

Beyaz renginin dekorasyondaki yeri diğer renklere göre bir başkadır. Neden mi? Çünkü beyaz ferahlık demektir, uygulandığı ortama genişlik katar. Evinizin herhangi bir bölümünü dekore etmek istiyorsanız ve o odanın küçük olduğunu düşünüyorsanız öncelikli olarak duvarlarını açık renge boyayarak işe başlamalısınız. Bu renk genellikle de beyaz olur çünkü bu sayede dekore ettiğiniz alan daha geniş ve büyük görünür.

beyaz duvarlar
beyaz duvarlar

Beyaz Hem Geniş Hem de Aydınlık Gösterir

Dekorasyonda beyaz rengin fazlaca tercih edilmesinin sebebi sadece alanı büyük göstermek değil aynı zamanda ışık problemi olan yerlerin de aydınlık olmasını sağlamaktır. Camlardan yeterince ışık almadığını düşünüyorsanız aydınlatma ürünlerine destek olarak duvarlarınızı beyaz ya da krem tonlarına boyamayı düşünebilirsiniz.

dar alanlar
dar alanlar

Böyle durumlarda her tarafı sadece beyaz yapmak zorunda mıyım? Diye düşünüyorsanız, elbette değilsiniz. Aydınlık duvarlarınıza rengârenk çerçeveler asabilir, halılarınızı ve perdelerinizi sevdiğiniz renklerden tercih edebilirsiniz. Beyaz bir zemin üzerinde her birinin kendini daha iyi gösterdiğini ve daha göz alıcı göründüğünü fark edeceksiniz.

One Reply to “Küçük Olduğunu Düşündüğünüz Alanları Beyaza Boyayın”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir