Arama Motoru Google’ın Başı Dertte

Teknolojinin devi konumunda yer alan Google, bu aralar epey sıkıntılı günler geçiriyor. Java, yaklaşık 6 yıl önce izinsiz kullanım nedeniyle Google’ a dava açtı. Bu davanın yankıları sürerken, Google’ı sıkıntılı günlerin beklediğini ifade edebiliriz.

google
google

Java Kararlı

6 sene önce açılan dava, bugünlere kadar geldi ancak Java son kertede 9,3 milyar dolarlık tazminat talep edince, iş resmen arap saçına döndü. Teknolojinin gelişimine baktığımızda, tarihin en büyük tazminat davası olarak nitelendirebiliriz. Bu dava nasıl sonuçlanır bilinmez ama şu bir gerçek ki, Google bu dava ile başına büyük bir dert açtı.

google nedir
google nedir

Apple davalarına alışmıştık. Google ilk oldu ve çok derin oldu. Java son derece istekli bu davada, kendisine ait olan hakkı kolay kolay vermeyecek gibi görünüyor. Teknolojinin devleri tepişirken, arada kalmamak gerekiyor. Bizler tüketici olarak önümüze bakacağız, kim bize hizmet verirse, biz onunla devam edeceğiz yolumuza. Filler tepişirken, bu sefer çimenler ezilmeyecek. Şaka bir yana, davanın sonucu dikkatle takip ediliyor.

0 Replies to “Arama Motoru Google’ın Başı Dertte”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir