Facebook Canlı Yayın Özelliği Yenileniyor

En çok kullanılan sosyal platformlardan bir tanesi olan Facebook uygulaması, canlı video özelliği ile de biliniyor. Oldukça sık kullanılan bu özelliğe, yeni bir güncelleme geleceğini açıklayan firma, bu özelliklerin içeriği ile ilgili bilgileri vermeye başladı.

canlı yayın
canlı yayın

Yeni güncelleme de videolarda filtreleme özelliği olacağı belirtildi. Ayrıca kişinin yapacağı canlı yayın videolarının, kişilerin isteğine bağlı olarak, belli kişiler tarafından izlenmesine olanak sağlanıyor. Ayrıca istemediğiniz kişiler, bu videoları izleyemeyecek.

Facebook platformunda en çok kullanılan yorum bölümü, bu özellikte de yer alacak. Arkadaşlarınız, canlı yayın sırasında, videolarınıza yorum yapabilecek. Ayrıca yeni güncellemede, platformda en çok kullanılan ifade simgeleri de kullanılabilecek.

Periscope uygulamasında yer alan özelliklerin de, bu uygulamada yer alacağı söyleniyor.

facebook canlı yayın
facebook canlı yayın

Canlı Yayına Arkadaşlarınızı Davet Edin

Çoklu pencere özelliği, bu uygulamada yer alan özelliklerden bir tanesidir. Bu sayede, birçok arkadaşınızı, canlı yayına davet edebileceksiniz. Canlı yayın yaptığınız sırada, isterseniz uygulama arkadaşlarınıza bir bildirim gönderecek.

Canlı yayınınız sona erdikten sonra bile, arkadaşlarınızın ifadelerini görebileceksiniz. Bu özellik diğer uygulamalarda bulunmayan bir özelliktir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir