Banka Hesabına Konulan Bloke Nedenleri ve Kaldırılması

Banka hesabına konulan bloke nedenleri ve kaldırılması belirli yöntem mevcut. Yani bir hesap bloke edilebilir ve bu bloke olan hesap açıklama yapılarak blokesini kaldırabilir. Bunun için yapılması gereken blokenin neden konulduğunu öğrenmektir. Yani ilk önce ne yapmak gerektiğine bakmak gerekir. Özellikle nedenleri öğrenildiği takdirde gerisi zaten kolay olacaktır. Eğer bloke olan bir banka hesabı varsa, bu banka hesabı kişisel olarak bilgilendirme yapılacaktır ve bu bilgilendirme sonucunda da gerekli cevaplar alınacaktı.

Eğer bir banka hesabına bloke konulduysa bu banka hesabı bu kişiyi bilgilendirme yapmıştır. Ancak bilgilendirmenin neden ve nasıl yapılmış oldu önemlidir. Bazı durumlarda hacizler veya yanlış kazançlar bloke olaylarını arttırabilir. Bunun için blokenin neden olduğunu bilmek gerekir. Son dönemlerde kripto paralarda da bu olayları yaşanıyor. Çünkü kripto paralar üzerinden gelen kazançları yüksek olduğu takdirde, devlet bunu tespit edemiyor. Bankalar ise haksız kazanç olarak kartı kısa süreliğine devre dışı bırakabilirler. Ancak gerekli açıklamaları yapıldığı takdirde tekrar kart aktif hale gelecektir.

Banka ile Görüşme Yaparak Bloke Açmak

Banka hesabına konulan bloke nedenleri ve kaldırılması işlemleri yapılmadan önce ne için bloke geldi önemlidir. Ancak genel olarak blokelerin asıl mantığı haksız kazanç sistemine bağlıdır. Bunların yanında faizler ile birlikte gelen borçların birikmesiyle de olabilir. Yani haciz denilen işlemlere bu bloke işlemi mümkün.

Bankaların eğer bloke koymasını istemiyorsak. Ödemelerin gününde yapılması ve herhangi bir kazanç sağlandığında ise devlete bu kazancın nereden geldiğini bildirmek gereklidir. Zaten kanunumuzda kazanılan paranın nasıl kazanıldığını devlete bildirip bunun vergisini ödemek gereklidir. Bunu yapmayanlar ise haksız kazanç sistemine giriyorlar.

Banka hesabına konulan bloke nedenleri ve kaldırılması işlemi oldukça kapsamlı bir şekilde çalışıyor. Üstelik devletin sunmuş olduğu imkanlar dolayısıyla kazanç elde edemeyenler bunu yargıya da taşıyabilirler. Çünkü haksız kazanç elde etmediğini savunan bir birey ve haksız bir kazanç olarak bankaya gelen parayı devlete bildiren şirket bulunuyor. Bu yüzden dikkatli bir şekilde kazanç elde etmek gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir