Kıvırcık Saçlarınızla Barışık Yaşamanız için 4 Özel Öneri

Kıvırcık saçlı olmak kimilerine göre bir şanstır. Düşünsenize, onları istediğiniz zaman fön çektirerek düzleştirebilirsiniz, istediğinizde tekrar dalgalı kullanabilirsiniz. Bu avantajları bir yana kıvırcık saçlar da en az diğerleri kadar ve bazen çok daha fazla bakım ister. İşte kıvırcık saçlı iseniz size göre bazı ipuçları:

kıvırcık saç
kıvırcık saç
  • İyi bir saç kesimi: Saç kesiminiz yapılırken, kesilecek güçlü bir şekil olduğundan, saçlarınızın fazla sıkışık veya fazla dokuya sahip olmadığından emin olun. Katlardan korkmayın, ancak çok yatay olan katlardan ziyade dikey katlardan oluşan doğru oranın olması gerekir. Bunun için saçı mümkün olduğunca sık nemlendirmek gerekir ve haftada bir kez derin nemlendirici bakım ürünü kullanın.
  • Doğal ürünler ve doğal kurutma: Saçlarınızı yıkamak için kullandığınız şampuan saçınıza uygun ve mümkün olduğunca doğal içerikli olmalıdır. Ayrıca stil esnasında hafif bir ayırıcı saç kremi kullanın. Saç kurutma makinesi ile kurutmaktan çok saçlarınızın doğal olarak kurumasını bekleyin. Kıvırcıklarınıza karşı nazik olun; sertçe taramayın, fırçalamayın veya aşırı dokunmayın.
saç maskesi
saç maskesi
  • Fonksiyonel saç bakım ürünleri: Saçınız uzadıkça ihtiyacınız olan ürün miktarı artar. Saçınızın daha ince dokusu varsa, yine de cömert miktarda ürün kullanırsınız, ancak kalın saçlar daha çok şekillendirici veya bakım kremlerini emer, dolayısıyla saçları daha da ağırlaştırır.
  • Saç Eklentileri: Kıvırcık saçlar saç kaynakları ve çıkarılıp takılan çıtçıt, postiş, tress gibi saç eklentileri için çok iyi bir zemindir. Saçınızın uzun ve havalı olmasını istediğiniz zamanlarda deneyebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken; yalnızca gerçek insan saç kaynakları kullanmaktır. Suni saçlar, gerçek saç gibi şekillendirilemez veya yıkanamaz, bu yüzden daima sahte görünecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir