Doğal Deodorant Yapımı

Günümüzde birçok kişinin daha bilinçli tüketime yönelmesi ile beraber doğal ürünlerin tüketimi de arttı. Özellikle bayanlar birçok farklı kozmetik ürününü ya da bakım ürünlerini evde yaparak kendi ürünlerini kendi elleri ile yapmanın gönül ferahlığını da yaşıyorlar. Sizde kimyasal maddelerden uzaklaşmak istiyorsanız bu ürünleri evinizde kendiniz yapabilirsiniz. Yaz ya da kış ayları fark etmeksizin güzel kokmak herkesin arzu ettiği bir şeydir. Kokuların sunulduğu deodorantlardan uzak kalmak istiyor fakat güzel ve hoş bir kokuya da ihtiyaç duyuyorsanız, evde doğal deodorant yapımına yer verebilirsiniz.

deodorant
deodorant

Güzel ve hoş kokmak için evde hazırlayacağınız doğal deodorantlar sizin için yeterli olacaktır. Böylece pahalı parfümlere bir dünya para vermek yerine son derece uygun fiyatlar ile arzu ettiğiniz güzel kokuya sahip olabilirsiniz.

Evde Bitkisel Deodorant Yapımı İçin Gereken Malzemeler

Evde deodorant yapmak için gerekli malzemeler,

  • 5 damla ada çayı
  • 10 damla lavanta yağı
  • 100 ml elma sirkesi
  • 50 ml maden suyu
  • Sprey şişesi
lavanta yağı
lavanta yağı

Bitkisel Deodorant Yapımı

Yukarıdaki listede yer alan tüm malzemeleri bir kaba koyarak karıştırın. İyice karışan bu suyu bir sprey şişesine koyun. Deodorantın ömrünün uzun olması için serin yerde muhafaza etmeniz önerilir.  Aynı zamanda adaçayı ya da lavanta yağı yerine farklı kokulara yer açabilir ve doğal farklı bir koku da yaratabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir