Kilo Aldırmayan Gece Atıştırmalıkları

Gece geç vakitlere kadar uyanık kalan ve uyumadan önce midesinde kazınmalar hissedip bir şeyler atıştırmak isteyen kişiler için hem kilo aldırmayan hem de gece uyurken midenizi rahatsız etmeyecek atıştırmalık tüketebilirsiniz. Gece bir şeyler atıştırarak uyumak aslında pek de sağlıklı bir eylem değil. Fakat seçtiğiniz sağlıklı besinlerle kilo almadan açlığınızı yatıştırıp uykuya geçebilirisiniz.

Kilo Aldırmayan Hafif Gece Atıştırmalıkları

  1. Elma

elma
elma

Elma özellikle gece tatlı krizine giren kişilerin kurtarıcısı olarak görülebilir. Bol lifli yapısı sayesinde hem tok tutar hem de gece atıştırmalığı için oldukça sağlıklı görülmektedir.

  1. Muz

Hafif bir açlık bastırıcı ve tok tutucu özelliği mevcuttur. Bu sebeple de zararsız bir gece atıştırmalığı olarak adlandırılabilir.

  1. Sert Beyaz Peynir

Bir kibrit kutusu büyüklüğündeki sert beyaz peynir sadece 80 kalori alarak tok kalmanızı sağlar ve yine hafif bir gece atıştırmalığı olarak görülebilir.

  1. Yoğurt

Küçük bir kase probiyotik yoğurt ile hem gece açlığınız bastırabilir hem de bağırsak sisteminizi düzene sokabilirsiniz.

  1. Haşlanmış Tavuk Göğsü

Haşlanmış, yağsız ve tuzsuz tavukgöğsü etinden birkaç parça atıştırdığınızda hem açlığınızı bastırmış olursunuz hem de yüksek oranda protein almış olursunuz.

  1. Yulaf Ezmesi

yulaf ezmesi
yulaf ezmesi

Bir kase yulaf ezmesi 200 kalori civarındadır ve gece boyu tok kalmanızı sağlarken aynı zamanda sindirim sisteminizin düzenlenmesine de oldukça yardımcıdır.

  1. Yağı Azaltılmış Çikolatalı Puding

Çikolata ya da tatlı krizine giren kimseler için yağı azaltılmış ya da yağsız çikolatalı pudingler gece atıştırmalıkları için son çare olarak düşünülebilir. Kalori oranı diğer tatlı türlerine göre daha düşük olduğu için biraz daha masum olarak adlandırılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir