Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Egzersizler

Karın bölgesinde oluşan yağlar kurtulması en zor yağlardandır. Ancak düzenli egzersiz ve düzenli beslenme programlarıyla imkânsız değil. Karın yağlarınızı eritmek ve sımsıkı bir karna sahip olmak için uygulayabileceğiniz bazı egzersizler düzenli uygulamanız sonucu etkisini gösterecektir.

  • Karın yağlarınızı eritmek için yapmanız gereken hareketlerden ilki için sert bir zemine sırt üstü yatın. Bacaklarınızı dizden bükün ve kalçanızı hafifçe kaldırıp indirin. Bu hareket karın kaslarınızın çalışmasını sağlarken aynı zamanda kalçanızı da çalıştıracaktır. 25-30 set halinde tekrarlayacağınız bu hareketin püf noktası kalçanızı hafif hareketlerle kaldırıp indirmenizdir. Sert ve zorlu hareketlerden kaçınmanız doğrultusunda kaslarınız zarar görmeyecektir.
  • Karın kaslarını çalıştırmanın bir diğer yolu da mekik çekmektir. Mekik çekerken bacaklarınızı tamamen yere uzatmak yerine bacaklarınızı dizden bükerek yatmalısınız. Mekik çekme hareketini 25-30 tekrar şeklinde yapabilirsiniz.
karın yağlarını yakmak
karın yağlarını yakmak
  • Çapraz mekik çekmek hem ön karın kaslarınızı hem de yan karın kaslarınızı çalıştırdığından oldukça etkilidir. Bunun için yere sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükün ve ayaklarınızı yere basın. Sağ dirseğinizle sol dizinize, sol dirseğinizle sağ dizinize değmeye çalışın. Bu hareketi 25-30 tekrar şeklinde yapabilirsiniz.
  • Bir diğer egzersiz için yere sırt üstü yatın, bacaklarınızı kaldırıp dizlerinizi bükün. Dik bakıldığında sandalyede oturuyormuş gibi gözükmeniz gerekiyor. Bu pozisyonu aldıktan sonra dizlerinizi alnınıza yaklaştırmaya çalışın ve açın. İlk etapta biraz zorlansanız da bu hareketi sürekli yapmanız alnınıza değmenizi kolaylaştıracaktır. Bu şekilde 20 tekrar yapabilirsiniz.
  • Şınav çekmek de karın kaslarını eriten klasik hareketlerden biridir. Şınava benzeyen ve oldukça etkili olan bir diğer hareketse; şınav pozisyonu alıp kalçanızı sıkarak 20-30 saniye bu şekilde beklemenizdir. 3 defa tekrarlayacağınız bu hareket sürekli hale geldiğinde sonuç alacağınız bir harekettir.
karın egzersizi
karın egzersizi

Düzenli yapıldığında kısa sürede etkisini göreceğiniz bu hareketler evde rahatlıkla yapabileceğiniz hareketlerdir. Tüm bu hareketleri yaparken nefes alıp vermeyi unutmamalı ve günlük hayatınızda düzenli ve yeterli su içmelisiniz. Beslenmenize dikkat ederek yapacağınız bu egzersizler sayesinde dümdüz bir karna sahip olacaksınız.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir