Düşük Bütçeli Dekorasyon Fikirleri

Yaşam alanınızı güzel ve etkileyici kılmak için illa ki çok büyük paralar harcamanız gerekmiyor, çok küçük bütçeler ile veya mevcut atıl malzemeler ile bile mekânınızın dekorasyonuna sihirli dokunuşlarda bulunabilirsiniz.

  • Boş duvarları fotoğraf galerisi yapın

En iyi fotoğraf çekimlerinizi toplayın (bir tema seçin; doğum günleri partileri, tatiller…) ve aynı çerçevelere koyun. Sıkı bir ızgara levhaya veya uzun bir şerit rafa geometrik düzenleme ile asın.

dekorasyon fikirleri
dekorasyon fikirleri

 

  • Aydınlatma tonlarını farklı renklerde kullanın

Renkli lamba tonları ortama cesur bir ifade verebilir. Renkleri her oda için sınırlayın ve sıcak sarı, parlak beyaz veya nötr tonlarda diğer lamba tonlarını seçin. Düz renkli abajur şapkaları üzerine kendiniz de yaratıcı dekoratif eklentiler yapabilirsiniz.

  • Mumlar her zaman etkileyicidir

Mumlar, özellikle masanızın bulunduğu geniş bir yüzeye yayıldığında çok iyi görünür. Yüzey ne kadar büyük olursa, mumlar da o kadar büyük olmalıdır. Cam kutularda farklı yüksekliklerde dört renkli veya beşli şamdanlar dekorasyona ahenk katacaktır.

  • Antre için yaratıcılığınızı kullanacağınız bir askılık yapın

Bulunan malzemelerden yapılmış bir askılık antre duvarınızı süsler. Bir yapı marketten düz bir tahta, boya ve tutkal ile üzerine yapıştıracağınız taş, ağaç dalı gibi doğal malzemeler ile harika eserler ortaya çıkarabilirsiniz. Farklı neler yapabilirsiniz, bir düşünün.

 

dekorasyon önerileri
dekorasyon önerileri
  • Mekânı genişletmek için aynalar mükemmeldir

Klasik bir iç mimari hilesidir; küçük mekânlar geniş bir ayna konduğunda çok daha geniş görülür. Duvar boyunun dörtte biri kadar bir ayna edinin, odanın atmosferinin ne kadar değiştiğine şaşıracaksınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir