Java Player Ne İşe Yarar?

Java 1995 yılından bu yana teknolojiyle ilişkili olan herkesin hayatında kendisine yer bulan bir programlama dili olarak gösteriliyor. Özellikle insanların yaşamlarında sıklıkla kullandıkları televizyon dekoderleri, ATM makineleri, şans oyun terminalleri, tıbbı cihazlar, park yeri ödeme istasyonları ve oyunlar gibi pek çok farklı alanda Java altyapı desteği sağlıyor. Bu yaygın kullanım teknolojiyle ilişkili olan herkesin ki günümüzde her insanın Java kullanma zorunluluğunu ortaya çıkartıyor.

java
java

İnternet İçin Java Player’ın Önemi Nedir?

Aslında sadece bu açıklamasıyla bile Java player neden önemli sorusunun yanıtına ulaşmak mümkün oluyor. Günümüzde pek çok internet kullanıcısı internet oyunlarını açmak istediklerinde Java sorunuyla karşılaşabiliyor ki bu durum genel olarak Java yazılımının sürüm yetersizliği nedeniyle yaşanabiliyor. Bu yüzden bilgisayarda Java kullanılmasının zorunluluğunun yanı sıra kesinlikle en son sürüme sahip olmasına da dikkat edilmesi gerekliliği bulunuyor.

Günümüz Türkiye’sinde internet kullanıcılarının geneli itibariyle kullandıkları tavla, okey, batak, Minecraft ve benzeri nitelikteki pek çok oyunlar bilgisayarda Java yüklü olmaması halinde açılamıyor. Bu nedenle internet kullanan her bilgisayar kullanıcı için Java player neden önemli sorusunun yanıtı bilgisayarlarında herhangi sürümüyle Java player’ın bulunmaması durumunda ortaya çıkıyor.

java player
java player

Her ne kadar günümüzde Java player halen pek çok noktada kullanılıyor olsa da her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte Flash Player ve Javascript destekli yazılımlar geliştirildiğinden popülaritesini yitiriyor. Ayrıca Chrome’nin 42 numaralı sürümünün ardından desteğinin kesildiği de biliniyor. Ancak halen internette pek çok uygulamada kesinlikle gereklilik arz eden Java Player’ın en üst sürümünü kolay bir şekilde ilgili web adreslerinden indirebilme imkanı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir