İstenmeyen Tüylerden Kurtulmanın Doğal Yolları

Kadınların güzellik ve cilt bakımı konusunda başının dertte olduğu durumlar vardır. Bunlardan birisi de vücudun farklı yerlerinde çıkan istenmeyen tüyle olmuştur. Görüntü olarak kişinin hem kendisini hem de karşısındaki kişiyi rahatsız eden bu görüntünde kurtulmak isteyen yüzlerce kadın güzellik merkezlerine giderek binlerce lira para harcamak suretiyle istenmeyen bu tüylerden başa çıkmak istemektedir.

bakım
bakım

Birçok kadının hayali, temiz ve tüysüz bir cilt yapısına sahip olmaktır. Birçok kadın istenmeyen tüylerden kurtulmak için evde kendi imkanları ile yaptığı karışımlarla bu tüyler kurtulmaya çalışmaktadır. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan karışımlardan birisi olan içinde zerdeçal olan karışımdır. Yapılacak işlem, 1 veya 2 tatlı kaşığı zerdalçal’ı su veya süt ile macun kıvamına gelince kadar karıştırın.

Evde Macun Hazırlayın

Oluşan karışımı yüz bölgesine uygulayın ve macun yüzünüzde 20 dakika beklesin. Daha sonra ılık su ile yıkayın. İkinci karışım ise nohut unu ile yapılan karışım. Karışımı hazırlamak için nohut unu, süt, zerdeçal tozu ve taze krema olmuştur.

zerdeçal
zerdeçal

Karışımı hazırlamak için nohut unu, süt, zerdeçal tozu ve taze krema hepsini bir kaba koyun ve macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra karışımı tüylerin büyüme yöne doğru sürün. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra macun sürülen bölgeyi bol su ile yıkayın. Yapılan tüm bu işlemlerde evde bulunan malzemelerde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal içeriklere sahip garantili karışımlardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir