En Huzurlu Şehirler

Bazı yerler vardır ki size en çok orası huzur verir. Bu bazen odanız, bazen bir tatil beldesi ya da bir sahil kenarı olabilir. Bizler çok yakınlarınız için değil ama dünyanın en huzurlu şehirlerini sizler için derledik. Olurda bir gün bir tatil planlarsanız bu şehirlerden birini seçmeniz için en önemli nedeniniz oluyor olacak.

İzlanda

Dünyanın en kuzey kısmında yer alan İzlanda küçük ama oldukça huzur veren bir şehir. Global Barış endeksinin yaptığı analizler sonucunda İzlanda en çok huzur bulunan şehirler arasına neredeyse ilk sıradan girmiş

izlanda
izlanda

Danimarka Kopenhag

Hem doğasal güzellikler hem de sanat bir arada bulunuyor. Yapacak birçok şey bulabilirsiniz. Sakinliği sizi büyüleyecek bu sebeple en huzurlu şehirler arasında yine ilk sırayı alan adreslerden biri oluyor.

Avusturya Viyana

Hem sanat hem de kültür arıyorsanız ve huzur olmazsa olmaz diyorsanız burası tam size göre. Harika mimarisi olan yapıtları ile aranılandan çok daha fazlası bulunuyor olacak.

Yeni Zelanda Wellington

Eğer yeşil alan çok seviyorsanız bu şehir size hitap ediyor olacak. Yeşil alan içerisinde huzur bulunmayacak da nerede bulunacak öyle değil mi?

Yeni Zelanda Wellington
Yeni Zelanda Wellington 

İsviçre Bern

Son olarak ise sizlere İsviçre’nin başkenti olan Bern şehrini tanıtalım istedik. Yine yeşil alanlara sahip olan bu şehir özellikle önemli yapıtları ve tarihi eserleri ile beğeninizi kazanıyor olacak. mutlaka girip görülmesi gerekenlerin arasında yer almalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir