İlk Toshiba OLED TV Modeli X97 ve Diğerleri

TV dünyasında özellikle LG, Sony, Samsung ve Panasonic gibi devler son teknolojiyi seviyor. Her geçen yıl çok daha parlak, çok daha ince olsun şık, parlak panelleri seçmek için yarışıyoruz. Toshiba, belki bu markalar kadar önde gelen bir isim değil, ancak şirket ilk OLED özellikli yeni 2017 televizyon serisi ile bunu değiştirmeyi umuyor.

toshiba x97 oled tv
toshiba x97 oled tv

Nihayet Uygun Bir OLED mi?

Toshiba X97 OLED, şirketin 2017 TV serisinin en üstünde yer alıyor. 65″ boyutunda sadece bir boyut var ve bu, tüketicilerin en çok tercih ettiği TV boyutu. Set 10 bit renk ile DCI-P3 renk alanının % 99’u ve etkileyici bir şekilde 1ms’den daha kısa bir tepki süresi vaat ediyor. Bu oyuncular için harika olmalı.

Toshiba OLED
Toshiba OLED

Toshiba, X97’nin yanı sıra, U77, U67, Smart Series ve Giriş Serisi olmak üzere dört tane daha model sergiledi. U77 ile doğal olarak OLED panelini kaybediyorsunuz, ancak 10 bit renk derinliğini koruyor. Set, 49″ ve 55″ boyutlarında, DCI-P3 renk spektrumunun % 99’unu kaplıyor ve 4 HDMI portu ile donatılmış olarak geliyor. U67’ye inerken, geniş renk gamını kaybedersiniz, ancak Ultra HD çözünürlüğünü daha yüksek aralıkların altında tutarsınız. U67 serisi 43″ ila 65″arasında değişen dört boyutta ve aynı zamanda 2 adet 4K olan 4 HDMI bağlantı noktasına sahip.

Sonunda bütçe aralıkları geliyor. Hem ‘akıllı’ hem de “giriş” aralıkları, Full HD ve HD hazır setlerin bir karışımından oluşuyor ve artıları eksileri de var. Toshiba’nın izleyeceği fiyat politikası popülaritelerini belirleyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir