Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayallerinizin en temel adımını gerçekleştirdiniz ve mutlu bir yuva kurdunuz. Hayatınızın prensini buldunuz, onunla dünya evine girdiniz. Her şey gayet güzel gidiyor ama bir eksik var. Çocuk. Bir evlat sahibi olmayı kim istemez ki? Sizde bu eksikliği fark ettiniz ve evliliğinize renk katmak adına bu adımı da attınız.

hamilelik
hamilelik

Hamilelik bir kadının en önemli dönemidir. Bu dönemde de dikkatli olması gerekiyor. Çünkü artık tek başına değildir. Onun için artık sadece ben değil, biz vardır. Çünkü artık çift canlıdır. Bu yüzden de bunun bilinci ile yaşaması gerekir. Sizde hamile bir bayansanız kesinlikle dikkat etmelisiniz.

gebelik
gebelik

Nelere Dikkat Edilmeli?

Dikkat etmeniz gereken şeylerin başında sağlık geliyor. Sağlığınızı olumsuz etkileyecek her türlü şeyden kaçınmanız gerekiyor. Sigara ve alkol ikilisinden kesinlikle uzak durmanız gerekiyor. Üç öğünü sakın atlamayın. Kahvaltınızı da, öğlen yemeğini de akşamı da atlamadan değerlendirin. Strese girmemeye ve sinirlenmemeye dikkat edin. Ağır kaldırmayın ve çok gerekmedikçe de yorucu şeyler yapmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir