Güzellikte Muz Uygulaması

Muz, içi kadar kabuğu ile de güzelliği destekleyen bir meyvedir. Muzun faydaları ve güzelliğe etkileri ise tartışılmaz bir gerçektir. Hem maske yapabilir hem de sadece kabuğunu cildinize uygulayarak güzellik sırlarına kavuşabilirsiniz. Muz maskelerinde cilde canlılık kazandırmak için yoğurt ya da bal karışımı ile yapılan kürler yer alıyor.

muz kabuğu
muz kabuğu

Muz Kabuğundan Gelen Güzellik

  • Muz kabuğunun yararları içinde, en bilineni özellikle yaz aylarında sivrisinek ısırığı sebebi ile şişen bölgeye muz kabuğu sürüldüğünde şişkinliği ve kaşıntıyı giderme etkisidir.
  • Ayak nasırları oldukça sıkıntı yaratır. Bunun çözümü de muzun kabuğunda saklı. Bir muz kabuğunu sıyırtıp ayak tabanınıza koyun ve güzelce sarın. Birkaç saat beklettiğiniz bu uygulamanın sonrasında ayağınızı yıkayın. Bu uygulama nasırlarınıza çözüm olacaktır.

    güzellik
    güzellik
  • Sivilce üzerinde de olumlu etkisi olan muz kabuğunu gece sivilcenizin üstüne sürmeniz yeterli sabah kalktığınızda farkı fark edeceksiniz.
  • Akneler üzerinde etkisi olan muz ayrıca cilde canlılık ve gerginlik kazandırarak daha genç ve daha diri bir cilde kavuşmanızı sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir