Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gereken İçecekler

Bayanların en güzel dönemlerinden birisi olan hamilelik zamanları aynı zamanda en çok dikkat edilmesi gereken dönemlerin başında geliyor. Bayanların hem kendi sağlığı hem de bebeklerinin sağlıkları açısından yedikleri yiyeceklerden içtikleri besinlere kadar her noktaya dikkat etmeleri gerekiyor.

 

Hamilelik ve içecekler
Hamilelik ve içecekler

Hamilelikte içecek tüketimine özellikle dikkat edilmelidir. Kahve ve kola gibi içerisinde kafein bulunan besinlerin tüketimi beraberinde bazı sorunları da getirebilmektedir. Yüksek kafein tüketimi erken doğum, düşük gibi riskleri de beraberinde getirir. Çayda fazla tüketildiği zamanlarda demir emilimini engelleyerek demir eksikliğinizi artırmaktadır. Bu nedenle hamilelikte içecek tüketiminize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Hamilelikte Zararlı Alışkanlıkları Bırakmak İçin

Hamileliğinizi olumsuz etkileyecek bazı içeceklerde hamilelik sürecinde uzak durmanız gerekebilir. Hem kendi sağlığınız hem de bebeğinizin sağlığı için bu içeceklerden uzak durmanızda fayda var. Kola, kahve, çay gibi içeceklerden uzak durmak adına kendinizi motive etmeniz gerekiyor. Bu içecekler yerine sıcak bir bardak süt size daha faydalı gelebilir.

Dikkat edilmesi gereken içecekler
Dikkat edilmesi gereken içecekler

Daraldığınız zamanlarda temiz hava alın. Kolalı içecekler yerine taze meyve sularına yönelerek de olumlu bir adım atarak sağlıklı bir hamilelik geçirmek adına iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir