Yumurta ile Göbeğinizden Kurtulun

Köy yumurtaları gibi doğal yem ile beslenen yumurtalar kolesterolü yükseltmez aksine düşürür. Yumurta yiyerek kilo vermek adına bilinmeyenler işte bu yazıda. Yumurtanın hazmı uzun süre alır. Bu sebepten dolayı uzun zaman tokluk hissinizi kaybetmezsiniz. Kilolarınızda kolayca gider. Ama yumurtayı katı şekilde haşlamayın. Neden mi? Katı yumurtalar kansorejendir, bu nedenden dolayı kayısı denilen kıvamda, suda haşlanabilir, tereyağında pişirilir ya da omlet olarak tüketile bilinir. Aynı zamanda bir günde yenen 4 yumurta kolesterol dengeli bir şekilde düşür.  Yumurta yiyerek kilo vermek işte bu kadar kolay.

Yumurta İle Göbeğinizden Kurtulun
Yumurta İle Göbeğinizden Kurtulun

Bazı Beslenme Tüyolar

Karaciğer ve pankreas yağlanması hafife alınmadan kontrol gerektiren bir hastalıktır. Göbek etrafında oluşan yağlar, kadın ve erkek de yağlanma anlamına gelebilir. Tehlikeli bir sağlık sorunu olan karaciğer ve pankreas yağlanmasına dikkat edilmesi gerekir. Kuyruk yağı yağlanma yapmaz. Koyunların kuyruk yağları aslında sağlıklıdır. Koyun ve kuzular yağ yemedikleri için yağlanma olmaz. Otla beslendikleri için yağlanma oluşuyor.

Yumurta İle Göbeğinizden Kurtulun
Yumurta İle Göbeğinizden Kurtulun

Tereyağı sağlıklıdır. Fakat bu oturup yarım kilo tereyağı yiyemezsiniz. Zaten asla yiyemezsinizde. Yemeklerinize tat vermek amaçlı gerekli ve yeterli miktarda kullanabilirsiniz. Gıdaları saklamak istiyorsanız en sağlıklı yolu şoklamaktır. Derin dondurucuda saklanan gıdalar besin değerini asla kaybetmez. Ev yapımı salça kullanmayı da atlamayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir