Belirlenen Ölçülerde Kuruyemiş Tüketimi

Çocuğun anne rahmine düşmesi ile birlikte başlayan gebelik döneminde anne kendi sağlığının yanında karnındaki bebeğini de düşünmek zorundadır. Hamile bir bayanın karnındaki bebeği için dikkat etmesi gereken en önemli şey sağlıklı bir şekilde beslenmesine dikkat etmesidir. Sağlıklı bir beslenme için anne sevmediği ürünleri dahi bebeğinin alması gereken gıdalar için tüketmesidir. Özellikle bebeğin beyin gelişimi ile ilgili olarak kuruyemiş tüketimi bu süreçte çok önemlidir.

Kuruyemiş Tüketimi
Kuruyemiş Tüketimi

Bebeğin beyin gelişimi için çok faydalı olan kuruyemiş ürünleri selenyum başta olmak üzere, doymamış yağ asitleri, vitamin ve birçok besin öğesini içinde barındıran ürün grubudur. Bu ürün grubu ile ilgili olarak uzmanların belirlemiş olduğu günlük tüketim miktarları bulunmaktadır. Annenin bebeği için tüketmesi gereken kuruyemiş miktarı bir avuç kadardır. Avuç içini alacak kadar alınması gereken yağlı tohumlar kendi arasında da çeşitlilik göstermektedir. Özellikle fındık, ceviz, badem ve fıstık çeşitleri günlük tüketilmesi gereken kuruyemiş çeşitleridir.

Kuruyemiş
Kuruyemiş

Hamilelik sürecinde aşırı kilo alımı gibi bir problem ile karşı karşıya kalınmasından dolayı bayanların psikolojik olarak etkilenmeleri de söz konusudur. Bu sorunu kısa vadede halletmek için dikkat edilmesi gereken en önemli şey kuruyemiş gibi yağlı besinleri uzmanların belirlediği ölçünün dışına çıkmadan almaları gerektiğidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir