Light Ürünler Gerçekten Zayıflamaya Yardımcı mı?

Birçok kişinin üzerinde light yazan ürünleri özellikle sarın alarak kilo vermesine destek olacağına dayalı olarak yapılan araştırmalarda bu ürünlerin fazla kullanımının kilo vermenin yanı sıra kilo alımına sebep olabileceği açıklandı.

light yiyecekler
light yiyecekler

Light Ürünler Nasıl Tüketilmelidir?

Light ürün olduğu için bolca tüketilen bisküvi, yoğurt, süt, kahvaltılık gevrekler ve buna benzer tüm ürünlerde sadece yağ oranının azaltılmış olduğunun altını çizen uzmanlar bu ürünleri tüketirken de dikkatli olunması konusunda uyardı.

Light yazılı her ürünün düşük kalorili demek olmadığını işaret eden uzmanlar, bu yanılgıya düşerek tüketilen gıdalar sonucunda kilo vermeyi engelleyeceği ve bunun yanında kilo alımına dahi sebep olabileceğiniz açıkladılar.

diyet meyve
diyet meyve

Bu ürünleri tüketmek isteyenler içinde kararında bir tüketim yapılması gerektiği açıklanarak bir dilim ekmeğin enerjisini iki yemek kaşığı mısır gevreğinden alınabileceğini de işaret ettiler.

Diyet uygulamalarınızda az bir kilo vermeye ihtiyacı olanların bu tür gıdaları ölçülü olarak ara öğün listesinde kullanabileceğini bildiren diyetisyenler özellikle reçel ve çikolata gibi ürünlerde yapay tatlandırıcı bulunduğuna da işaret ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir